Państwo: Polska Region: Miasto: Bolesławiec Transport: autokar
Profil wyjazdu: oferta objazdowa skontaktuj się z nami w celu otrzymania informacji Wyżywienie: wg programu Zakwaterowanie: hotel

CENA ZAWIERA

                           Przejazd autokarem lub busem na trasie całej wycieczki-

1 nocleg w Pensjonacie Zapiecek (Pokoje 1-,2-,3-, 4-os)-

Wyżywienie: 1x śniadanie, 1 obiad w dniu wyjazdu-

Zwiedzanie Manufaktury Bolesławieckiej wraz z warsztatami + wysyłka rękodzieła-

Zwiedzanie Zamku Czocha z lokalnym przewodnikiem-

Zwiedzanie Czarciego Młyna z przewodnikiem -

Kolacja integracyjna z muzyką mechaniczną

 Sala konferencyjna z rzutnikiem-

Opieka pilota na całej trasie wycieczki-Ubezpieczenie NNW  

 

Cena nie zawiera:   

Możliwość przejazdu kolejką gondolową w Świeradowie – jedna z najdłuższą kolejką w Polsce Cena 60 zł w obie strony

Możliwość przerwy kawowej podczas spotkania w Sali konferencyjnej 40 zł /os  

 

 Kalkulacja dla grupy 20-25 osób Przy minimum 22 osobach uczestniczących- Pensjonat na wyłączność

890,-

WARSZTATY CERAMIKI, ZAMEK CZOCHA-INTEGRACJA

DZIEŃ 1

Zbiórka uczestników i spotkanie z pilotem grupy. Wyjazd autokaru lub busa z Wrocławia o godzinie 9.00

W około 11.30 przyjazd do Bolesławca– Jednego z najstarszych miast na Dolnym Śląsku ze wspaniałym rynkiem, który uważany jest przez urbanistów za jeden z najpiękniejszych w Polsce. Jednak najważniejszą dla mieszkańców Bolesławca jest tradycja tworzenia naczyń kamionkowych, a miasto rozsławione jest na całym świecie jako kraina ceramiki. Od godziny 12.30 zwiedzanie Żywego Muzeum ceramiki –Odwiedzając Muzeum Ceramiki możemy obejrzeć ponad sześć tysięcy eksponatów obrazujących rozwój tej sztuki. Uczestnicy będą mogli poznać bolesławieckie tradycje garncarskie przez obserwację z bliska wszystkich etapów produkcji: począwszy od wytworzenia masy ceramicznej, poprzez proces odlewu form, ręczne toczenie, oczyszczanie, wypalanie, zdobienie, szkliwienie, po ostateczny, drugi wypał kamionkowych naczyń. Charakterystyczne dla bolesławieckiej ceramiki są elementy zdobnicze, żmudnie nakładane za pomocą gąbek - stępelków o określonym kształcie, umoczonych w barwniku. Następni e produkt trafia do pieca, by uzyskać swój finalny kształt.

Kolejny punkt programu to warsztaty tworzenia własnych naczyń kamionkowych pod hasłem „cztery żywioły” – Przy pomocy ognia, wody, powietrza i ziemi. Podczas warsztatów instruktorzy będą uczyć zasad postępowania z gliną, techniki wyrobu oraz podstawowych sposobów zdobienia metodą stempelkową. Każde naczynie przygotowane własnoręcznie przez uczestnika zostanie wypalone i przesłane na wskazany adres.

Po zakończeniu zwiedzania czas wolny na zakup pamiątek w oryginalnym sklepie manufaktury.

Wykonane własnoręcznie przedmioty po wypaleniu będą przesłane w paczce na adres uczestników 

Przyjazd do REZYDENCJI ZAPIECEK w Świeradowie. Obiekt oddany do użytku w 2009 roku, na działce 8000 metrów kwadratowych, u stóp Gór Izerskich. Posiada nowoczesną bazę Spa, restaurację z kuchnią staropolską. Pokoje 1-,2-, 3-, 4- osobowe wyposażone w łazienki, TV Plazma i czajnik bezprzewodowy.

Zakaz palenia tytoniu w całym obiekcie. Sala konferencyjna wyposażona w projektor z rzutnikiem.

Strona internetowa: www.pensjonatzapiecek.pl

Kolacja biesiadna w Pensjonacie przy muzyce mechanicznej lub jednoosobowym grajku.

DZIEŃ 2

Po śniadaniu spotkanie uczestników w Sali konferencyjnej, wykwaterowanie z hotelu.

Zwiedzanie CZARCIEGO MŁYNA – młyna wodnego z XIX wieku, gdzie w ciągu 30 minut można przejść drogę od Ziarenka do Bochenka. Pokazany proces produkcyjny chleba metodą tradycyjną. Możliwości zakupu miejscowych wypieków następnie przejazd w kierunku miejscowości Leśna, gdzie znajduje się jeden z najchętniej odwiedzanych zamków Dolnego Śląska - Zamek Czocha. Jest to wspaniała obronna budowla z XIII w. o tajemniczej przeszłości, położona na wysokiej skale, nad zalewem Leśniańskim. Zasłynęła jako miejsce akcji filmów „Gdzie jest Generał” oraz „Tajemnica Szyfrów”. Podczas zwiedzania uczestnicy usłyszą mrożące krew w żyłach legendy, a także odwiedzą komnaty, Salę tortur, podziemne przejścia, podwójne ściany, korytarze i zapadki.

Po zakończeniu zwiedzania obiad w restauracji. Zakończenie wycieczki godzinach popołudniowych.

Więcej wycieczek z tej kategorii

Wyjazdy integracyjne dla firm

Szczegółowa oferta biura podróży Kos Travel z Wrocławia zawiera m.in. organizację wycieczek oraz imprez integracyjnych dla firm. Imprezy i wycieczki integracyjne są bardzo dobrym sposobem na zbudowanie silnych relacji pomiędzy swoimi pracownikami. Wspólny wyjazd pozwala lepiej się poznać oraz zbudować nić porozumienia, która w przyszłości z pewnością zaowocuje lepszą współpracą i zrozumieniem. Przede wszystkim, pracownicy poznają się w sytuacjach nie związanych z wykonywaniem zawodowych obowiązków. Pozwala to na wyjście ze sfery zawodowej i zapoznanie się na płaszczyźnie prywatnej. Trudno nie docenić zalet imprez integracyjnych w tym zakresie.

Wyjazdy autokarem i samolotem

W ramach krajowych wyjazdów integracyjnych, biuro podróży oferuje Państwu wycieczki do wielu najciekawszych regionów w całej Polsce. Wśród nich znajdują się zarówno wyjazdy autokarowe, jak i samolotem z Wrocławia. Każdy, kto choć raz wcześniej korzystał z ofert wycieczek lub zabaw integracyjnych dla grup i firm, wie, jak dobry wpływ może mieć na zgranie zespołu. Pracownicy poznają się lepiej nawzajem w sytuacji poza terenem firmy, nawiązują relacje o zupełnie innym charakterze. Służy to nie tylko lepszemu zgraniu zespołu, ale także podniesieniu morali i stworzeniu większego komfortu pracy, bo integracja w takich przypadkach odbywa się zazwyczaj na każdym szczeblu.

Oferujemy wyjazdy integracyjne do Holandii, Barcelony, a także Szkocji i wielu innych miejsc. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą zagranicznych imprez i wyjazdów integracyjnych.

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii i nie tylko

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii  i nie tylko

Gwarancja bezpiecznego powrotu

Gwarancja  bezpiecznego  powrotu