Państwo: Czechy Region: Miasto: Praga Transport: autokar
Profil wyjazdu: wyjazd dla dzieci i młodzieży skontaktuj się z nami w celu otrzymania informacji Wyżywienie: wg programu Zakwaterowanie: hotel

CENA OBEJMUJE :

przejazd autokarem ,

2 noclegi w hotelu Juno** ( pokoje 2, 3 -osobowe ) ,  

2 śniadania ,

2 obiadokolacje ,

opiekę pilota – jednocześnie licencjonowanego przewodnika po Pradze ,  

ubezpieczenie KL i NNW

 

Cena nie zawiera :

biletów wstępu do zwiedzanych obiektów : Hradczany 140 CZK ,

Muzeum Muchy – 180 CZk ,

Muzeum Kafki – 140 CZK ,

Josefov – 220 CZ 

( ceny zniżkowe dla uczniów )

 

17-19/04/24

670,-

22-24/05/24

670,-

WYCIECZKA SZKOLNA DO PRAGI

RAMOWY PROGRAM:

1  DZIEŃ: Wyjazd z Wrocławia  o godzinie 6.00. Przyjazd do Pragi o godzinie 11.00

Zwiedzanie: KLASZTOR  na STRAHOVIE – ze słynną biblioteką klasztorną, przejście na HRADCZANY – zwiedzimy Katedrę Św.Wita , Złotą Uliczkę , Klasztor św.Jerzego i Pałac Praski , spacer przez Małą Stranę , w tym zwiedzanie MUZEUM FRANZA KAFKI -w cegielni Hergerta aclavskie Namesti – centralny deptak handlowy w Pradze

Czas wolny w okolicach MOSTU KAROLA

Przyjazd do Hotelu Juno *** , pokoje 2, 3 osobowe ( okolice Czarnego Mostu ) – obiadokolacja

2 DZIEŃ : Po śniadaniu dalsze zwiedzanie PRAGI , zaczynamy od wzgórza VYSZEHRAD gdzie znajduje się cmentarz narodowy z nagrobkami bohaterów narodowych Czech . Następnie Nowe Miasto z Placem Wacława i głównym deptakiem Pragi – Vaclavskie Namesti  , spacer wokół Muzeum Narodowego , Teatru narodowego ( Narodni divadlo ) – symbol czeskiego odrodzenia. Zwiedzanie Muzeum Alfonsa Muchy – wielkiego czeskiego artysty secesji – mieści się w XVIII wiecznym pałacu Kauniców . Na koniec Rynek Starego Miasta z Ratuszem i słynnym zegarem Orloj oraz szeregiem secesyjnych budowli i rzeźb .

Czas wolny dla uczestników

Powrót do Hotelu  - obiadokolacja

3 DZIEŃ : Po śniadaniu wykwaterowanie, przyjazd do centrum Pragi , zwiedzanie DZIELNICY ŻYDOWSKIEJ JOSEFOV – w programie zwiedzanie Synagogi Pinkasa – jej ściany są pomnikiem na cześć ofiar holocaustu , późnobarokowa Synagoga Klausa , Synagoga Hiszpańska , Stary Cmentarz Żydowski

Czas wolny na posiłek

Wyjazd z miasta o godzinie 15.00 Przyjazd do Wrocławia o godzinie 20.00

Więcej wycieczek z tej kategorii

Wycieczki szkolne z Wrocławia

W ofercie biura podróży KOS Travel we Wrocławiu znajdują się także wycieczki szkolne. Warianty wyjazdów dopasowane są do dzieci i młodzieży w różnym wieku tak, aby możliwe było dobranie najlepszej oferty dla danej grupy. Wycieczki szkolne różnią się między sobą między innymi planowanymi atrakcjami czy czasem trwania.

Wszystkie oferowane przez nas wycieczki posiadają szczegółowe harmonogramy, z którymi można się zapoznać jeszcze przed wykupieniem wyjazdu. W ceny wycieczek szkolnych wliczone są przejazdy autokarem, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie oraz opieka pilota. Większość z nich zawiera także niezbędne bilety wstępu.

Wycieczki szkolne po Polsce

Nasza oferta wycieczek szkolnych podzielona jest na dwie główne kategorie. Pierwszą z nich są wycieczki szkolne po Polsce. Oferujemy między innymi wycieczki nastawione na zwiedzanie, między innymi do Warszawy czy też nieco bardziej aktywne wycieczki szkolne, na przykład w Góry Świętokrzyskie. Nie zabrakło u nas także krótkich wyjazdów nastawionych na dobrą zabawę w największym parku rozrywki w Polsce – Energylandii w Zatorze.

W naszej ofercie znajdują się też pielgrzymki, szczególnie popularne w klasach maturalnych. Jest to dla młodzieży szansa na ostatni wspólny wyjazd z klasą, zregenerowanie się przed maratonem egzaminów, a także duchowe wzmocnienie.

Wycieczki szkolne za granicę

Drugą kategorią wycieczek szkolnych są wycieczki szkolne za granicę. Polecamy je szczególnie starszym grupom, które w pełni skorzystają z przygotowanych przez nas programów. Harmonogramy ułożone są tak, aby w kilka dni uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z najważniejszymi zabytkami danych państw czy poznać niezwykłe perełki natury w danych okolicach. Nasze biuro podróży organizuje wycieczki szkolne za granicę między innymi do Austrii, Niemiec czy Czech.

Zaplanuj udaną wycieczkę dla swojej klasy z KOS Travel!

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii i nie tylko

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii  i nie tylko

Gwarancja bezpiecznego powrotu

Gwarancja  bezpiecznego  powrotu