Państwo: Polska Region: Miasto: Nowa Słupia Transport: autokar
Profil wyjazdu: wyjazd dla dzieci i młodzieży skontaktuj się z nami w celu otrzymania informacji Wyżywienie: wg programu Zakwaterowanie: ośrodek wypoczynkowy

 

CENA ZAWIERA

- 2 noclegi w Ośrodku Wypoczynkowym Gołoborze

- Wynajęcie autokaru na cały okres trwania wycieczki

- Wyżywienie 2 razy dziennie

ognisko z pieczeniem kiełbasek i menu jak wyżej

- Opieka pilota i licencjonowanego przewodnika w trakcie spaceru po górach i w Jaskini

-Bilety wstępu do obiektów- Średniowieczna Osada, Jaskinia Raj + Centrum Neandertalczyka  Muzeum Orła Białego ,  Dworek Henryka Sienkiewicza 

 

Maksymalna ilość uczniów – 50 osób

 

4 wychowawców – wyjazd gratis

 

15-17/05/24 770
05-07/06/24 790 

Wycieczka szkolna w Góry Świętokrzyskie

NOWA SŁUPIA –CENTRUM NAUKI „LEONARDO DA VINCI” – JASKINIA NA KADZIELNI-ŚREDNIOWIECZNA OSADA- OBLĘBOREK -OGNISKO- BASEN

ZAKWATEROWANIE - OŚRODEK WYPOCZYNKOWY GOŁOBORZE

Obiekt rekreacyjno – sportowy, położony w samym sercu Gór Świętokrzyskich, w miejscowości Rudki, niedaleko Nowej Słupi.

Oferuje noclegi w pokojach 4-5-6-osobowych z łazienkami.

Na terenie ośrodka można skorzystać z boiska do siatkówki, piłki nożnej, stołu do ping – ponga.

 Za dodatkową opłatą także bilard, piłkarzyki, kawiarenka.

Na terenie obiektu znajduje się pływalnia kryta – opłata 12 zł za godzinę  

RAMOWY PROGRAM WYCIECZKI

1 dzień :

Wyjazd z Wrocławia o godzinie 6.00

Ok. godz. 12.00 przyjazd do Centrum Nauki Leonarda Da Vinci w Chęcinach. Zwiedzanie interaktywnej wystawy, której tematem jest zdrowy organizm ludzki i czynności życiowe organizmu.  Obiekt uczy w nowoczesny sposób, łącząc zabawę, prezentacje multimedialne i eksperymenty, a nauczycielom daje możliwość wykorzystania innowacyjnych metod kształcenia. Centrum Nauki Leonarda Da Vinci jest drugą co do wielkości po Centrum Kopernika w Warszawie wystawą naukową tego typu.

O godz. 15.30 przyjazd do Kieleckiego rezerwatu Kadzielnia i zwiedzanie podziemnych jaskiń. Szlak liczy 130 metrów i prowadzi śmiałków podziemnymi tunelami przez trzy wapienne jaskinie, : Odkrywców, Prochownię i Szczelinę. Zwiedzanie Jaskiń w grupach 12 osobowych co 7 minut, czas zwiedzania całej grupy 50 osób 1,5 godziny. Młodzież otrzymuje kaski ochronne na miejscu

Ok. godz. 17.00 Przyjazd do Ośrodka Gołoborze, zakwaterowanie, czas wolny

W godzinach późno popołudniowych i wspólna zabawa integracyjna przy ognisku – kiełbaski, zapiekanka lub naleśniki, pieczywo, ser żółty, masło , dżem , herbata z cytryną

2 dzień:

Śniadanie w hotelu.

Przyjazd do miejscowości Huta Szklana, gdzie zwiedzimy Średniowieczną Osadę, ( godziny 11.00- 13.00) w której czas cofa się o kilka stuleci. Gdy tylko przekroczymy bramę Osady poczujemy się, jakby wehikuł czasu przeniósł nas w odległą przeszłość. W Osadzie zlokalizowane są drewniane chatki z XII/XIV w. które w interaktywny sposób ukazujących życie Słowian i ich pracę. Na każdym stanowisku można zapoznać się z innym rzemiosłem i wcielić się w rolę słowiańskiego rzemieślnika: garncarza, tkacza, kowala czy rymarza. Zwiedzanie w interaktywny, zabawny sposób uczy historii, kultury i tradycji ludowej regionu.

Następnie przejazd do Skarżysko Kamiennej – zwiedzanie Muzeum Orła Białego – godziny 14.30-16.00. Dzięki jednej z największych kolekcji militariów pod gołym niebem w Polsce, zgromadzonej na obszarze ponad 1,5 ha można oglądać wyjątkowe eksponaty, które z pewnością zainteresują nie tylko miłośników historii wojskowości. Dlatego też wizyta w Muzeum im. „Orła Białego” stanowi doskonałe połączenie ciekawej przygody z nauką.

Powrót do hotelu i wspólne wyjście na basen. Godzinna zabawa na pływalni krytej.

Obiadokolacja i nocleg. Istnieje możliwość zorganizowania dyskoteki bez dodatkowych opłat.

3 dzień:

Śniadanie w hotelu i wykwaterowanie.

Przejazd do miejscowości Oblęborek, gdzie zwiedzimy Pałacyk Henryka Sienkiewicza – od godziny 12.00Pałacyk przez ponad 10 lat był letnią rezydencją pisarza, a dziś mieści się tam oddział Muzeum Narodowej w Kielcach. Podczas lekcji muzealnej dowiemy się, jak mieszkał Henryk Sienkiewicz, gdzie była kuchnia, pokoje dla dzieci i gości, co jadano, jakie upodobania mieli domownicy. Poznamy niezwykłej historii Oblęgorka i poznamy codzienne życie jego mieszkańców sprzed stu lat. Następnie zobaczymy prezentacją multimedialna, która zawiera liczne fotografie oraz fragmenty listów i zachowanych wspomnień, pozwali przenieść się w czasie i poczuć jak gość oblęgorskiego pałacyku z dawnych lat. Spotkanie zakończy się pokazem parzenia herbaty w samowarze. Spacer po malowniczym parku krajobrazowym.

Obiadokolacja w restauracji Szafranowy Dwór – godzina 13.30  – jedno danie + napój

Powrót w stronę Wrocławia ok. godz. 15.00. Zakończenie wycieczki o godzinie 20.00

 

 

Więcej wycieczek z tej kategorii

Wycieczki szkolne z Wrocławia

W ofercie biura podróży KOS Travel we Wrocławiu znajdują się także wycieczki szkolne. Warianty wyjazdów dopasowane są do dzieci i młodzieży w różnym wieku tak, aby możliwe było dobranie najlepszej oferty dla danej grupy. Wycieczki szkolne różnią się między sobą między innymi planowanymi atrakcjami czy czasem trwania.

Wszystkie oferowane przez nas wycieczki posiadają szczegółowe harmonogramy, z którymi można się zapoznać jeszcze przed wykupieniem wyjazdu. W ceny wycieczek szkolnych wliczone są przejazdy autokarem, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie oraz opieka pilota. Większość z nich zawiera także niezbędne bilety wstępu.

Wycieczki szkolne po Polsce

Nasza oferta wycieczek szkolnych podzielona jest na dwie główne kategorie. Pierwszą z nich są wycieczki szkolne po Polsce. Oferujemy między innymi wycieczki nastawione na zwiedzanie, między innymi do Warszawy czy też nieco bardziej aktywne wycieczki szkolne, na przykład w Góry Świętokrzyskie. Nie zabrakło u nas także krótkich wyjazdów nastawionych na dobrą zabawę w największym parku rozrywki w Polsce – Energylandii w Zatorze.

W naszej ofercie znajdują się też pielgrzymki, szczególnie popularne w klasach maturalnych. Jest to dla młodzieży szansa na ostatni wspólny wyjazd z klasą, zregenerowanie się przed maratonem egzaminów, a także duchowe wzmocnienie.

Wycieczki szkolne za granicę

Drugą kategorią wycieczek szkolnych są wycieczki szkolne za granicę. Polecamy je szczególnie starszym grupom, które w pełni skorzystają z przygotowanych przez nas programów. Harmonogramy ułożone są tak, aby w kilka dni uczestnicy wycieczki mogli zapoznać się z najważniejszymi zabytkami danych państw czy poznać niezwykłe perełki natury w danych okolicach. Nasze biuro podróży organizuje wycieczki szkolne za granicę między innymi do Austrii, Niemiec czy Czech.

Zaplanuj udaną wycieczkę dla swojej klasy z KOS Travel!

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii i nie tylko

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii  i nie tylko

Gwarancja bezpiecznego powrotu

Gwarancja  bezpiecznego  powrotu