Państwo: Bułgaria Region: Miasto: Sofia Transport: samolot
Profil wyjazdu: wyjazd biznesowo - motywacyjny skontaktuj się z nami w celu otrzymania informacji Wyżywienie: wg programu Zakwaterowanie: hotel

ŚWIADCZENIA ZAWARTE W CENIE :

 

 • Przelot Warszawa – Sofia- Warszawa ( linie lotnicze LOT )
 • Bagaż podręczny + bagaż główny
 • 5 noclegów w Hotelu VEGA **** w Sofii ( pokoje dwuosobowe z łazienkami )
 • Transfery wynajętym autokarem na miejscu dla realizacji programu
 • 5 śniadań
 • 5 obiadów ( napój w cenie )
 • 2 kolacje standardowe ( napój w cenie )
 • Kolacja regionalna „ wieczór bułgarski „ w „Hadzhidraganovite kashti „
 • Kolacja regionalna „ wieczór bułgarski „ w restauracji „Pod Lipite „
 • Degustacja win i kolacja w restauracji Stara Sofia
 • Winnica Łogodaż + degustacja win
 • Jeep Safari
 • Rafting – spływ rzeką Iskyr
 • Muzeum w Monastyrze Rilskim
 • Płowdiw – wstęp do dw och muzeów na Starym Mieście
 • Kazanłyk- wstęp do Muzeum Róż
 • Wstęp do klubu nocnego w Sofii
 • Mini przewodnik dla uczestników
 • Zawieszki ba bagaże , vouchery , powiadomienia sms o wylocie
 • Płyta CD z dokumentacja fotograficzna z wyjazdu dla każdego uczestnika
 • Obecność lokalnego przewodnika podczas pobytu grupy w Bułgarii
 • Opieka przedstawiciela biura od momentu spotkania uczestników na lotnisku Okęcie
 • Ubezpieczenie KL ( 15 tys. Euro ) , NNW ( 10 tys . PLN ) i bagażu ( 800 PLN )

 

 

TERMIN: 31.05-05.06.2019 CENA: 3790 ZŁ
TERMIN: 20.09-25.09.2019 CENA: 3790 ZL

BUŁGARIA WINEM PŁYNĄCA

OFERTA DLA FIRM I GRUP MIN. 25 OSÓB 

dzień 1

Początek winnej przygody

Spotkanie uczestników na Warszawa Okęcie o 9.00. Wylot o godzinie 11.05

Przylot do Sofii o godzinie 14.00. Zakwaterowanie w hotelu Vega 4* w Sofii. Obiad. Spacer i zwiedzanie najpiękniejszych zabytków miasta: kościół „Św. Aleksander Newski”, Parlament, Rosyjska cerkiew „Św. Mikołaj”, Pałac letni, Siedzibę Prezydenta, Rada ministrów, kościół „Św. Petka”, kościół „Św. Jerzy”, kościół „św. Niedziela”.

Sofia jest największym miastem w Bułgarii i stolicą kraju od roku 1879. Znajduje się w zachodniej części kraju , u podnóża Witoszy. Sofia jest jednym z najstarszych miast Europy z historią ponad 7 tysiącleci. Znajduje się na skrzyżowaniu dróg Półwyspu Bałkańskiego, na którym już w starożytności istniało połączenie między Europą i Wschodem, Bałtykiem i Morzem Śródziemnym, Regionem Morza Czarnego i Adriatykiem. Oprócz strategicznego położenia i walorów przyrodniczych miasto słynęło także ze źródeł mineralnych, bogatych w cenne mikroelementy. Ich temperatura wacha się między 21 i 42 stopni Celsjusza. Źródła te znajdują się obecnie w większości w okolicach centrum Sofii, w pobliżu Białego Domu oraz w dzielnicach Łozenec, Knjażevo, Gorna Bania.

Po spacerze degustacja win w Restauracji „Stara Sofia” przy hotelu- wino Silver Angel Sauvignon Blanc i wino Midalidare Estate wraz z tartinkami z wędzonym łososiem i kremem fraiche; wino Chardonnay le Fleurs i wino Katarzyna wraz z tartinkami z serem bree i winogrono; wino Rose i Le Rose oraz tartinki z szynką parmeńską i melonem; wino Cabernet Sauvignon TWINS i wino Katarzyna oraz tartinki z serem śmietankowym i ziołami; wino Merlot enira(2005r.) i wino Besa Valley z tartinkami z serem camembert i orzechami.

Kolacja w restauracji „Stara Sofia” przy hotelu. Powrót do hotelu.

dzień 2

Przygoda niejedno ma imię

Śniadanie w hotelu od 7:00 do 8:00. Wyjazd na Jeep safari około 8.00. Rozpoczęcie safari około 9:30 w kurorcie Borowec w górach Riła, który słynie jako kurort sportów zimowych. Kilkugodzinna wycieczka w okolicach domków myśliwskich cara Ferdynanda – Sitnjakovo i Saragaol, objazd miejsca zwanego „Czarna skała”, ekstremalny przejazd górski do szlaków eko na Beli Iskyr w Narodowym Parku Riła. Jazda odbywa się w siedmioosobowych jeepach. W czasie wyprawy przerwa na gril na świeżym powietrzu. Przewidywalne zakończenie wycieczki– około godziny 14.00.

Powrót do Sofii około godziny 15:30. Spacer i zwiedzanie zabytków miasta. Bułgarski wieczór w restauracji „Hadzhidraganovite kashti” w centrum. Wizyta w kompleksie restauracyjnym z 1866 roku, który mieści się w czterech odrestaurowanych domach z okresu odrodzenia narodowego. Podczas wieczoru oprócz przepysznego jedzenia, typowego dla Bułgarii, będą Państwo świadkiem unikalnego programu folklorystycznego. W kompleksie oferuje się bułgarską kuchnię narodową z jedzeniem i smakołykami przygotowanymi w piecu i na palenisku. Wśród specjałów miejscowej kuchni są różnorodne sałaty i pieczone warzywa oraz jagnięcina. Podane będą również miejscowe alkohole, w tym wino i rakija.

Przykładowe menu w restauracji:

Wariant 1: Cerowska kalcanica (sałata z pomidorami, pieczonymi paprykami, sirene, cebula); wołowina z ryżem i oliwkami; lody; chleb; woda mineralna 500 ml; Burgaska muskatova rakija 50 ml; kieliszek wina.

Wariant 2: Bałkańska sałata (kapusta, marchew, pomidory, kurczak, kwaśne mleko); wieprzowina po monastyrsku (pieczona wieprzowina z marchwią i cebulą, pieczony ziemniak); miejscowy jogurt z miodem i orzechami; chleb; woda mineralna 500 ml; Sungulrarska specjalna rakija 50 ml; kieliszek wina.

Wariant 3: Owczarska sałata (pomidory, ogórki, cebula, papryka, sirene, gotowane jajko i szynka); smażone udko kurczaka z ziemniakami; bakława; chleb; woda mineralna 500 ml; Sungulrarska specjalna rakija 50 ml; kieliszek wina. Możliwość zmówienia dodatkowego alkoholu. Powrót do hotelu

dzień 3

Na winnym szlaku

Śniadanie w hotelu od 7:00 do 8:00. Przyjazd do miejscowości Saparewa Bania około godziny 10:30, zwiedzanie kilku zabytków oraz oglądanie jedynego na Bałkanach gejzeru z wodą mineralną o temperaturze 103°C. Wyjazd około godziny 11:30. Zwiedzanie Monastyru Riłskiego, który od 1983 r wpisany jest na listę UNESCO. Obiad w restauracji przy Riłskim Monastyrze. Wyjazd około 15:30. Zwiedzanie winnicy Logodaż oraz degustacja miejscowych win.

Winnica Logodaż, została założona w 1994r. i znajduje się w samym sercu pięknej doliny wzdłuż rzeki Struma w południowo-zachodniej Bułgarii Jedynie w tej części świata uprawia się unikatowe bułgarskie sorty winorośli, takie jak Sziroka Melniszka Loza i Ranna Melniszka Loza. Wyjazd około 19:00. Przyjazd do Sofii około 21:00. Kolacja w restauracji „Pod Lipite”

Przykładowe menu w restauracji: Szopska sałata (pomidory, ogórki, cebula, pieczone papryki, sirene) / Owczarska sałata (pomidory, ogórki, cebula, papryka, sirene, grzyby, gotowane jajko i szynka); zupy (jagnięca, wołowa, zupa z kurczaka, flaki); wieprzowina lub drób na glinianej płycie(sach) z warzywami i winem; domowe lody z orzechami i rodzynkami, domowe ciasta; chleb; mineralna woda; rakija 50 ml; kieliszek wino (w zależności od doboru menu). Oprócz typowych dań kuchni bułgarskiej podane będą również miejscowe alkohole, w tym wino i rakija. Smacznej kolacji będzie towarzyszyć występ grupy folklorystycznej.

dzień 4

Adrenalina i zabytki

Śniadanie w hotelu od 8:00do 9:00. Wyjazd około godziny 9:00 na rafting na rzece Iskyr. Spływ łódką po rzece Iskyr zawiera instruktaż oraz ćwiczenia praktyczne w kierowaniu łodzią. W określonych miejscach trasy, każdy uczestnik może stanąć na miejscu kapitana i dowodzić grupą. Trasa obejmuje około 11 kilometrów i mija przez katarakty, które dostarczają najwięcej adrenaliny. Indywidualne wyposażenie, które jest oferowane uczestnikom to cały kombinezon pianka o grubości 2.5/3 mm, nieprzemakalne buty, kamizelka ratunkowa i kask. Rzeczy, które każdy uczestnik powinien posiadać to strój kąpielowy i ręcznik kąpielowy. Powrót do Sofii. Obiad w restauracji. Spacer i zwiedzanie zabytków miast: świątynia-pomnik Aleksandera Newskiego; Plac Zgromadzenia Narodowego; Zgromadzenie Narodowe; Pomnik Cara Oswobodziciela; BAN – Bułgarska Akademia Nauk; Cerkiew Rosyjska; Pałac cara – Narodowa galeria sztuk pięknych; Plac „Księcia Aleksandra Batenberga”; BNB – Bułgarski Bank Narodowy; Muzeum archeologiczne; Rada Ministrów; Cerkiew „Święta Petka”; Pomnik św. Sofii ; plac „Święta Nedelia”; Cerkiew „Święta Nedelia”; Pomnik Rosyjski; Instytut „Pirogow”; Narodowe muzeum historyczne; Cerkiew Bojańska; NDK – Narodowy Pałac Kultury; Narodowy park Witosza; Muzeum narodowe „Ziemia i ludzie”; Stadion narodowy „Wasił Lewski”; Orłow most; Pomnik Armii radzieckiej; Uniwersytet sofijski „Św. Kliment Ochrydzki”; Biblioteka narodowa „Św. Św. Cyryl i Metody”; Pomnik Wasiła Lewskiego; Narodowa Akademia Sztuk Pięknych. Kolacja. Odwiedziny nocnego klubu w Sofii. Powrót do hotelu

dzień 5

Kraina różana

Śniadanie w hotelu od 7:00 do 8:30. Wyjazd około godziny 8:30 w kierunku Płowdiw. Zwiedzanie Starego Miasta drugiego co do wielkości miasta w Bułgarii. Miasto uznane jest za jedną z najstarszych w Europie nieprzerwanie zamieszkałą osadę. Założone zostało ponad 8000 lat temu. Płowdiw oprócz ogromnego zagęszczenia starożytnych zabytków, posiada sławę miasta wielowyznaniowego i wielokulturowego. Jest ośrodkiem akademickim, kulturalnym, a także organizatorem Międzynarodowych Targów i z tego ostatniego względu jest miastem partnerskim Poznania. Co zobaczymy w Płowdiwie: Stary Płowdiw, kompleks zabytków, w którego skład wchodzi: Forum Antyczne (I-IIw); Teatr Antyczny; Stadion Antyczny; Hisar Kapija- Wschodnia brama Filipopolis; Mury obronne Filipopolis; Domy z okresu Odrodzenia – Bałabanova Kyshta, dom Argira Kujumdjioglu, Dom Nedkovicha; Osiem wshodnioprawosąłwnych cerkwi i dwie kaplice- mi.in cerkiew” Sw. Konstantyna i Eleny”, katedra „Sw. Bogurodzicy”, „Sw. Marina”, „Sw. Nedelia”; Miasto uważane jest za kulturalną stolicę Bułgarii. Obiad w restauracji  na starym mieście w Płowdiwie. Wyjazd z Płowdiwu o godz. 14:30 w kierunku Kazanłyk. Zwiedzanie Muzeum Róż (możliwość zakupu produktów różanych). Podróż przez bajkową Dolinię róż, gdzie znajduje się również wiele trackich świątyń i grobowców – symbole jednej z najstarszych europejskich cywilizacji. Odwiedziny trackiego grobowca na wzgórzu Tubeto, który powstał w III-IV wieku naszej ery. Demonstracja przygotowywania produktów na podstawie wody różanej. Powrót do Sofii około godziny 21:00. Kolacja i powrót do hotelu.

dzień 6

Czas powrotów

Śniadanie w hotelu od 7:00 do 10:00. Czas wolny i transfer na lotnisko o godzinie 12.00 . Wylot o godzinie 14.40 Powrót do Warszawy o godzinie 15.35

 

Więcej wycieczek z tej kategorii

Wyjazdy integracyjne dla firm

Szczegółowa oferta biura podróży Kos Travel z Wrocławia zawiera m.in. organizację wycieczek oraz imprez integracyjnych dla firm. Imprezy i wycieczki integracyjne są bardzo dobrym sposobem na zbudowanie silnych relacji pomiędzy swoimi pracownikami. Wspólny wyjazd pozwala lepiej się poznać oraz zbudować nić porozumienia, która w przyszłości z pewnością zaowocuje lepszą współpracą i zrozumieniem. Przede wszystkim, pracownicy poznają się w sytuacjach nie związanych z wykonywaniem zawodowych obowiązków. Pozwala to na wyjście ze sfery zawodowej i zapoznanie się na płaszczyźnie prywatnej. Trudno nie docenić zalet imprez integracyjnych w tym zakresie.

Wyjazdy autokarem i samolotem

W ramach krajowych wyjazdów integracyjnych, biuro podróży oferuje Państwu wycieczki do wielu najciekawszych regionów w całej Polsce. Wśród nich znajdują się zarówno wyjazdy autokarowe, jak i samolotem z Wrocławia. Każdy, kto choć raz wcześniej korzystał z ofert wycieczek lub zabaw integracyjnych dla grup i firm, wie, jak dobry wpływ może mieć na zgranie zespołu. Pracownicy poznają się lepiej nawzajem w sytuacji poza terenem firmy, nawiązują relacje o zupełnie innym charakterze. Służy to nie tylko lepszemu zgraniu zespołu, ale także podniesieniu morali i stworzeniu większego komfortu pracy, bo integracja w takich przypadkach odbywa się zazwyczaj na każdym szczeblu.

Oferujemy wyjazdy integracyjne do Holandii, Barcelony, a także Szkocji i wielu innych miejsc. Zachęcamy również do zapoznania się z naszą szczegółową ofertą zagranicznych imprez i wyjazdów integracyjnych.

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Imprezy i wyjazdy integracyjne dla firm

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii i nie tylko

Wycieczki objazdowe do Włoch, Hiszpanii i nie tylko

Gwarancja bezpiecznego powrotu

Gwarancja bezpiecznego powrotu

W naszym Serwisie używamy plików cookies. Korzystając dalej z Serwisu, wyrażasz zgodę na stosowanie plików cookies zgodnie z Polityką prywatności. Wyrażenie zgody jest dobrowolne, w każdej chwili można ją cofnąć poprzez zmianę ustawień dotyczących plików „cookies” w używanej przeglądarce internetowej. Kliknij „Akceptuję”, aby ta informacja nie wyświetlała się więcej.